Měsíční kámen

Měsíční kámen

Měsíční kámen (Na,K)AlSi3O8 je odrůda ortoklasu s namodralým či bílým leskem, takzvanou opalizací, která vzniká díky prorůstání vrstev albitu a ortoklasu. Střídající se vrstvy pak dají vzniknout namodralé mléčné barvě kamene. Je bezbarvý nebo bílý s odlesky modré, zelené a žluté.

Historie

Název pochází z hinduistické tradice, která tvrdí, že se jedná o kámen ze zpevněných měsíčních paprsků. V Indii byl tento kámen posvátný. Ctili ho jako symbol lásky a jednoty a věřili, že když se ho milenci vloží za úlňku do úst, vysloví pravdivě svoji budoucnost. Dává se jako svatební dar. Římané ho jako symbol ženskosti zasazovali do svých šperků začali asi od roku 100 n. l. Římané věřili, že do měsíční kamene je uzavřena bohyně měsíce Diana a na vlastníka se přenese láska, bohatství, vítězství a moudrost. Do zbytku Evropy se dostal mnohem později se schopností usmiřovat milence. Na začátku 19. století začali Luis Comfort Tiffany či René Lalique z něj vytvářet nádherné šperky, které se ve své době staly žhavým módním trendem.

Naleziště

Nejkvalitnější kameny se těží na Barmě, Srí Lance a Indii. Další lokality jsou na Madagaskaru, v Austrálii, v Rusku a USA.

Vlastnosti

Odedávna se mu připisuje schopnost měnit barvu podle nálad a vlivů, kterým je vystaven. Je to kámen ženskosti a něžnosti, intuice a mírnosti. Jeho tajemná zář hojí citové rány a pomáhá stát se pozorným k potřebám ostatních.
Ve fyzické rovině upravuje menstruační cyklus, odbourává psychické bariéry bránící v početí a u starších žen zlepšuje zvládání duševních výkyvů, doprovázejících přechod. Podporuje činnost lymfatických žláz a zabraňuje vzniku otoků. Léčí také hlasivky a poruchy štítné žlázy.

Měsíční kámen dle barevného spektra

Bílá barva je ztělesněním čistoty, jednoty a nevinnosti. Je to barva přírodního cyklu, narození a regenerace. Bílé talismany jsou z duchovního světa, který cítíme, ale nevidíme a je to vodítko pro porozumění a poznání.
Měsíční kámen je kámen června.
Měsíční kámen – Rak
Znamení raka je adaptabilní, loajální a s vazbou na rodinu. Jsou obdařeni silnou představivostí a jsou skvělými hudebníky, umělci či spisovatelé.
Způsob nošení
http://probud.se/index.php/archandle/andele-a-krystaly/1251-mesicni-kamen-andel-tajemstvi-duse
Celebirty
Selena Gomez; Amanda Seyfried

Tvrdost:
6
Naleziště: